Jeśli prowadzisz blog na poważnie, z pewnością masz już lub myślisz o zaprojektowaniu logo. Jakie powinno być logo dla bloga? Czytaj dalej!

Logo na bloga wcale nie musi być wyszukane. Nie ma jednej sprawdzonej recepty, jaki styl czy kolor logo zagwarantuje sukces. Na to, jak będzie ono wyglądać, ma wpływ tematyka i charakter twojego bloga, a także twoje preferencje. Jednak bez względu na to, jaki blog prowadzisz, możesz wziąć pod uwagę kilka uniwersalnych cech, które odpowiadają za powodzenie każdego logo.

6 najważniejszych cech logo dla bloga

Proste – prostsze obrazy łatwiej zapamiętać. To nie bogactwo elementów, ale odpowiednie odstępy, proporcje, rozmiary, kształty i dobrze dobrane barwy składają się na piękne logo.

Skalowalne – w sieci proste logo lepiej się prezentują w mniejszych rozmiarach (np. w faviconie), bo są bardziej elastyczne przy skalowaniu (powiększaniu i pomniejszaniu). Dobrze by było, aby twoje logo było łatwe do odczytania nie tylko w nagłówku bloga, ale też w miniaturkach.

Czytelne i wyraźne – logo umieszczone na blogu czy w mediach społecznościowych nie może być ani za małe, ani za duże. Nie powinno zajmować pół strony głównej, rozjeżdżać się na boki ani być rozpikselizowane.

Oryginalne – sukcesu nie odniesiesz kopiując pomysły innych czy bezwiednie podążając za modą. Poczytaj o psychologii kolorów, poznaj różne style. Wypisz sobie cechy, które mają charakteryzować twój blog. na twoim blogu. Zaplanuj logo mając na uwadze przekaz i osobowość twojej blogowej marki.

Ponadczasowe – zazwyczaj blog tworzy się i buduje latami. W związku z tym warto mieć takie logo, które nie tylko dziś będzie dobrze wyglądać, ale za te 5 czy 10 lat również nie zostanie uznane za staromodne.

Wszechstronne – kiedy będziesz tworzyć lub zamawiać nowe grafiki, to będą one spójną częścią identyfikacji wizualnej twojego bloga, opartej o projekt logo, zawierające te same kształty, kolory czy fonty. Wtedy twoja marka będzie się właściwie budować od strony wizualnej.

Jeżeli twoje logo będzie się dobrze prezentować na stronie oraz w social mediach, a także wpasuje się w tematykę twojego bloga, to twoi odbiorcy je pokochają!