24 darmowe fonty komercyjne imitujące pismo odręczne

Fonty to nieodłączny element logo czy grafik do publikowania w mediach społecznościowych. Dobrze dobrany font może zadecydować o powodzeniu twoich projektów. Poniżej znajdziesz zestawienie 24 fontów imitujących pismo odręczne. Wszystkie są udostępnione przez autorów za darmo do użytku osobistego i komercyjnego.

Uwielbiam przeglądać strony z pięknymi fontami! Przepadam na nich i pobieram całe mnóstwo. Wybór odpowiedniego fontu to bardzo ważny etap podczas tworzenia kreatywnego projektu. Spędzam na nim sporo czasu, zanim zdecyduję, czy dany font jest tym jedynym dla konkretnego projektu.

Fonty imitujące pismo odręczne są moimi ulubionymi. To one nadają niepowtarzalny klimat i tworzą charakter danej pracy. Często to właśnie font staje się kropką nad „i”, a nawet elementem decydującym o powodzeniu projektu.

Dobór dobrego fontu może się wiązać z dodatkowym kosztem dla projektu. W związku z tym należą się ogromne podziękowania dla projektantów, którzy decydują się udostępnić swoją pracę za darmo i to zarówno do wykorzystania w projektach własnych jak i komercyjnych.

Piękne fonty imitujące pismo odręczne

Balqis

Piękny kobiecy font o czytelnych kształtach i wysokim kontraście. Świetnie sprawdzi się w materiałach drukowanych, np. na zaproszeniach ślubnych czy w identyfikacji wizualnej kobiecej marki.

 

Bosk

Przypominający pismo odręczne font, który śmiało możesz wykorzystać w projektach w stylu vintage, zarówno w materiałach drukowanych jak i internetowych.

 

Bringshoot

Font z charakterem, idealny dla nowoczesnych projektów kreatywnych.

 

Cardenio Modern

Ciekawy font do wykorzystania np. w codziennych grafikach i notatkach do publikowania w social media. Uwaga! Na niektórych stronach do pobrania informują, że font jest darmowy, ale należy oznaczyć jego autora – sprawdź, zanim skorzystasz!

 

Cutie Star

Nowoczesny font przypominający litery ręcznie tworzone pędzlem pozwoli ci stworzyć atrakcyjne wizualnie projekty, np. kartki, notatki, okładki e-booków czy plakaty.

 

Celestina

Lekki i zabawny font, który przypomina napis stworzony szybko na skrawku papieru. Pasuje do projektów związanych z rękodziełem i blogami osobistymi. Co najważniejsze, ma polskie znaki! Aby pobrać font z podanej przeze mnie strony, wystarczy zapisać się na newsletter.

 

Daniel

Ten font kojarzy mi się z wyrazistym odręcznym pismem męskim. Nowoczesny, nada niepowtarzalny osobisty rys każdemu projektowi.

 

Debby

Darmowy font do wykorzystania w fantazyjnych projektach graficznych, nagłówkach blogowych, kartkach okolicznościowych czy cytatach. Nieregularne kształty malowane niczym grubym pędzlem wyglądają naturalnie i taki charakter nadadzą twojej pracy.

 

Eufoniem

Jak podają autorzy, Eufoniem to font dla osób, które kochają styl rękodzieła, a także lubią cieszyć się dobrą kawą i muzyką w wygodnym miejscu, gdzie wykonują swoją pracę. Idealny opis kogoś, kto zarabia na swojej pasji, prawda?

 

Frenchpress

Font został stworzony przez projektantów w ramach akcji charytatywnej „ON your heart” – wszystkie fonty oraz więcej informacji znajduje się tutaj. Jeżeli ktoś ma życzenie, może w podziękowaniu za udostępnienie tego fontu wesprzeć dzieci chorujące na raka. Frenchpress ma polskie znaki.

 

Havana

Piękny font z polskimi znakami, autorstwa polskiej projektantki w ramach projektu Warszawskie Kroje. Zainspirowany neonami PRL-u nada niepowtarzalnego charakteru projektom nawiązującym do dawnego stylu.

 

Inkburrow

Niezwykły font dla miłośników azjatyckich klimatów.

 

Lemon Tuesday

Ekspresywny font, świetnie nadaje się do tworzenia pięknych, emocjonalnych treści w mediach społecznościowych. Posiada polskie znaki. Dostępny w ramach akcji „ON your heart” podobnie jak Frenchpress.

 

Lilly

Przejrzysty i czytelny font imitujący szkolne pismo odręczne.

 

Luna

Font wolny tak samo jak ocean, reprezentujący uczucia, radość i codzienność. Przydatny do ogólnego użytku zarówno w projektach drukowanych jak i cyfrowych, np. notatnikach, zaproszeniach ślubnych, kartkach okolicznościowych, nagłówkach blogów.

 

Lush

Font idealny do podkreślenia takich cech jak: świeżość, wysoka jakość, ekstrawagancja i wrażliwość w identyfikacji wizualnej twojej marki.

 

Magnolia Script

Starannie wykonany font o gładkich, wysmakowanych kształtach doda szlachetnej elegancji twojemu projektowi. Dostępny w ramach akcji „ON your heart” razem z fontami Frenchpress oraz Lemon Tuesday. Ma polskie znaki.

 

Nanda

Ten font o nieregularnych kształtach tchnie w projekt prostotę i pomoże dodać osobisty akcent.

 

Oh Maria

Podobnie do fontu Nanda, ten także wykorzystasz w naturalnych, prostych, codziennych projektach, od nagłówka blogowego po napisy na koszulkach.

 

Pacifico

Font ma przyjazny styl i powinien dobrze wyglądać w takich projektach jak: logotyp, kartki, zaproszenia i plakaty. Pasuje także na slogany i cytaty.

 

Playlist

Font przypomina wykonanie metodą suchego pędzla. Pasuje do projektów zaproszeń ślubnych, kartek okolicznościowych, ilustracji, cytatów, plakatów, t-shirtów itp.

 

Post-it Penscript

Bardzo fajny font imitujący odręczne pismo. Wpasuje się w dziewczęce projekty, np. dla blogów osobistych.

 

Quentin

Znakomity font o nieregularnych kształtach, który przypomina szybkie pociągnięcia suchym pędzlem. Będzie idealnym rozwiązaniem do tworzenia brandingu, opakowań produktów i reklam w mediach społecznościowych.

 

Trashhand

Ten font z pewnością się wyróżnia. Możesz użyć go do wszelkich projektów, które wymagają autentyczności dzięki naturalnemu napisowi ręcznemu.

 

Który font spodobał ci się najbardziej? Podziel się tym zestawieniem ze znajomymi!

Jeżeli zdecydujesz się pobrać jeden z proponowanych przeze mnie fontów, jeszcze raz osobiście zapoznaj się z licencją.

 

 

To ja, Weronika

Nazywam się Weronika Labisko. Jestem plastykiem i grafikiem. Od 2015 roku zajmuję się projektowaniem graficznym. Moim celem jest tworzyć piękne logo i pomagać w kreowaniu pozytywnego wizerunku markom, które stawiają na najwyższą jakość.