4 fajne grupy na Facebooku dla kobiet

fajne grupy na Facebooku

Grupy na Facebooku są jeszcze całkiem nowym narzędziem, a już prężnie działają i opanowują blogowo-społecznościowy świat. W zasadzie cokolwiek by cię nie interesowało, znajdziesz w tej dziedzinie grupę na Facebooku.

Sama należę do kilku grup na Facebooku. Poniżej polecam ci te, które dały mi najwięcej i są wartościowe dla kobiet aktywnych w sieci.

Dlaczego warto należeć oraz brać aktywny udział w grupach na Facebooku?

Pomagasz innym i sama otrzymujesz pomoc

W wartościowych grupach na Facebooku możesz zadawać pytania i zwracać się z prośbą o pomoc do innych członków grupy. Z doświadczenia powiem ci, że odpowiedzi przychodzą szybciej niż z supportów wielu firm! Zawsze ktoś ci pomoże i nakieruje na właściwy trop.

Poza tym sama możesz pomagać, udzielając się w komentarzach i dzieląc się swoim doświadczeniem, między innymi ze swojej dziedziny zawodowej. Dziewczyny na grupach pytają o wiele rzeczy!

Masz okazję się wypromować

Już podczas publikowania posta powitalnego na grupie masz okazję napisać parę słów o tym, czym się zajmujesz i podrzucić link do twojej strony. Nie tak dawno sama przedstawiłam się w kilku grupach i wiesz co? W ciągu tygodnia liczba odwiedzin na moim blogu wzrosła sześciokrotnie! Dostałam także nowe zapytania ofertowe. Dałam się odnaleźć moim dawnym czytelniczkom. Świetne uczucie!

Co więcej, administratorzy grup często publikują posty, pod którymi można wstawiać odnośniki do artykułów, produktów, usług czy blogów. Dzięki temu ty poznajesz wartościowe miejsca w sieci i dajesz poznać się innym.

4 fajne grupy na Facebooku, do których warto się dołączyć

Jesteśmy Interaktywne WWW WordPress SEO Google Analytics – grupa administrowana przez Olę Gościniak z bloga Jestem Interaktywna. Grupa ta jest dla kobiet, które prowadzą stronę, sklep internetowy lub blog. Znajdziesz tam mnóstwo darmowych materiałów, kursów i wyzwań, a także uzyskasz pomoc i nawiążesz nowe znajomości;

Skuteczny personal branding – administratorką grupy jest Ania Boczar, autorka bloga Lifebranding. W tym miejscu możesz nauczyć się budować swój wizerunek oraz markę osobistą, między innymi poprzez skuteczne korzystanie z mediów społecznościowych;

E-mail marketing może być sexy! – Justyna Stańska uczy, jak skutecznie wykorzystywać e-mail marketing dla bloga i małego biznesu. Jeżeli myślisz o założeniu bądź rozchulaniu swojego newslettera, to wiesz, gdzie szukać wsparcia;

Mastermind BeOnline – zarabiaj na kursach online – grupa powstała dzięki Grażynie Pawtel-Lorente. W swoje kręgi zaprasza osoby, które działają w sieci i potrzebują pomocy przy tworzeniu własnych kursów. Możesz tam między innymi sprawdzić pomysł na swój kurs i wybrać dla niego najlepszą formę.

Pamiętaj, by po dołączeniu do grupy zapoznać się i stosować do regulaminu grupy! Tylko wtedy odniesiesz najwięcej korzyści z uczestniczenia w grupach na Facebooku.

Należysz do grup na Facebooku? Jakie fajne grupy na Facebooku polecasz? A może sama prowadzisz grupę? Daj znać w komentarzu!

To ja, Weronika

Nazywam się Weronika Labisko. Jestem plastykiem i grafikiem. Od 2015 roku zajmuję się projektowaniem graficznym. Moim celem jest tworzyć piękne logo i pomagać w kreowaniu pozytywnego wizerunku markom, które stawiają na najwyższą jakość.